| bluesky a întrebat:

Parul meu se unge foarte repede, la 3 zile... ce remedii stiti? Ce sampon sa folosesc? Care ar putea fi motivul? Credeti ca daca ma spal la 3-4 zile(ca nu pot sta cu el asa, pare nespalat de o luna)se va unge si mai des? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Thestiffmeister a răspuns:

Stii care este cel mai bun remediu? spalatul zilnic tata! eu asa fac si sunt extrem de multumit de parul meu.Nu inteleg de ce numai la romani e obiceiul asta prostesc: "sa te speli o data la 3-4 zile" de ex in franta ei se spala pe cap cum se spala si pe fatahappy

12 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Incearca samponul solid galador, am avut aceeasi problema, dar folosindu-l s-a rezolvat, pentru mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Normal este sa te speli la 3-4 zile, asa ca nu e in nici un caz prea des.

| SweetCandy a răspuns:

Uite eu am aceeasi problema, dar de vreo 10 zile ma spal cu un sampon de la amway, am dat 45 de lei pe el, insa e ff bun, deja ma spal l 4 zile, si ma spalam l 2, ceea ce zic eu k e un progres mai ales dp 10 zile!

| viatadecacatt a răspuns:

Aolo si mie tot repede mi se unge sad
Acum cativa ani cand aveam parul lung puteam sa stau si 2 saptamana si parul tot frumos era dar acum.chiar nu stiu am incercat sampoane tot felul.straight face

| Suzy a răspuns:

Buna!happy

încearca l'oreal elsive -daca esti vopsita -culoarea rosie)
daica ai suvite- culoarea maroniu{crem}
daca e parul normal - rozhappy

si spala-te odata la 2 zile

[o fundita daca vreibig grin]

| adika a răspuns:

Uite aici retete f simple si f bune:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| marsy a răspuns:

La 3 zile e normal. la mine la 1, 5.sh ce sa ma zic.
trebuie ingrijit, spalat atunci cind are nevoie.

| NoName0011 a răspuns:

Nu stiu si mie mi se ungestraight face

| Dreamgirl a răspuns:

Buna.
Am aceeasi problema cu parul.se ingrasa foarte repede, desi nu imi dau cu mana prin par, piaptanul nu il trec [rin par de la radacina, pentru ca intinde sebumul. dar tot degeaba...si il spal cam la 3-4 zile.
In privinta sampoanelor...am folosit o multime dar nici o schimbare.Acum folosesc Pantene.si e totusi cel mai bun pana acum.
Bluesky cred ca e o problema la toata lumea. spalal atunci cand e nevoie.si te vei simti si tu mai bine, decat atunci cand il vei simti gras.
Te-am pupatkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e normal sa te speli la 3-4 zile, eu ma spal o data la 2 zile! Nu mai sta toata ziua cu mainile in el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Folosește un șampon pentru păr gras și te speli la 4-5 zile. În completare un balsam foritifiant și o mască puternic hidratantă te poate scăpa de această neplăcere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cit de des trebuie sa ne spalam pe cap?