| Animeforlifee9921 a întrebat:

Cum sa fac sa imi creasca parul mai repede? Am parul cret si imi creste destul de greu. Placa nu am mai folosit de mult,acum cateva luni mi-l mai coafam cu o perie rotativa,dar din pe aia nu am mai folosit-o,nu ma dau cu prostii prin par,decat cu ulei de argan si sampon normal. M-am mai spalat pe cap cu Nizoral cam acum o luna, dar m-am spalat doar de 3 ori cu el si nu cred ca a influentat ceva. Mai am o problema, mi se unge parul imediat. Daca stau 3 zile cu el nespalat, mi se face la loc si trebuie sa ma spal iar.

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Cel mai probabil trebuie sa consulti un specialist pentru a primi o reteta care sa fie pe baza necesitatilor tale. Daca nu vrei sa te duci la un control, poti folosi minoxidil 5% si masca de par/ ulei de la Mielle ( de preferat ) sau orice produs care contine rozmarin. Cat despre problema cu "unsul", probabil te referi la faptul ca se ingrasa parul. Problema asta nu e chiar asa de usor de tratat, mai ales daca firul tau de par este unul subtire. In cazul asta, nu ai putea sa faci nimic pentru ca firul tau este subitre si organismul produce sebum excesiv pentru a proteja firul de par sa nu se rupa usor. Singura metoda sa rezolvi problema asta ar fi sa te speli mai des pe cap. Este posibil sa existe vreun sampon minune pentru asa ceva dar eu personal nu stiu vreunul. Faptul ca parul tau creste greu poate conta foarte mult si din cauza geneticului, dar si din cauza alimentatiei proaste.

4 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Si mi se mi se unge parul, cat despre crescut, de la ras in cap (o) am asteptat 2 ani sa imi pot prinde parul in coada. Apoi m-am tuns sa mi se egaleze bretonu cu cel de la spate, parul creste greu.De uns si mie mi se unge, dupa 3 4 zile se unge trebuie spalat. Abia astept sa treaca caldurile astea sa pot umbla cu el despletit, numai in coada in coada, cam dauneaza.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cum sa fac sa imi creasca parul mai repede? Nu poți.

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti vedea raspunsul meu de aici.Nu mai stau sa dau copy paste: https://www.tpu.ro/......-cresteri/

Daca te speli mai des doar vei influenta glandele sebacee sa produca si mai mult sebum pentru a hidrata parul, dupa care acesta se va ingrasa mult mai repede decat acum.Nu e deloc o idee buna.

| Sistemulxxl a răspuns:

Dupa ce-l speli dai cu praf de scoarta de plop.