| publicname a întrebat:

Parul se deschide la culoare de la solar?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Nuwinkingde la solar in niciun cazhee hee

5 răspunsuri:
| bOom a răspuns:

Nu

| Lavy_4392 a răspuns:

Nu. eu fac solar si nu am nici o problema din pct asta de vederewinking kiss:*:*

| simoSTAR a răspuns:

Nici eu nu am avut probleme de genu'...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine se deschide vara iar in anotimpurile reci revine la normal.
Depinde de fiecare. Cred ca se intampla la persoanele blonde si satene.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti las cateva reguli de bun-simt despre solar, printre ele vei citi si cum e cu parul, cel de pe cap dar si zonele epilate:
Medicii dermatologi recomanda evitarea solarului persoanelor cu hipertensine arteriala, a celor sub 16 ani si a celor peste 60 de ani.
Solarul este adesea asociat cu imbatranirea pielii si cancer de piele. Pot fi simple speculatii, dar riscuri exista
Bronzatul la solar terbuie sa se faca gradual, folosind neaparat o crema de protectie inainte de solar si o crema de hidratare dupa solar. Alunitele, cicatricile, petele si alte leziuni cutanate trebuie obligatoriu acoperite in timpul sedintelor de bronzare. In caz contrar, ele pot cauza aparitia pistruilor sau dilatatiilor vasculare.

De asemenea parul si ochii trebuie protejati. Parul se degradeaza daca nu este protejat cu o casca sau folie speciala iar ochii vor fi afectati daca nu vi-i protejati cu ochelari speciali. Femeile insarcinate ar trebui sa evite solarul pe toata durata sarcinii. Nu va epilati inainte sa mergeti la soalar: epilarea poate cauza leziuni cutanate care se pot agrava dupa expunerea la radiatii. Nu mergeti la plaja daca in ziua respectiva ati fost la solar.