| PandaGirl a întrebat:

Am auzit ca daca iti speli parul cu musetel ti se deschide la culoare, este adevarat?
Daca da, cam cat de mult se deschide sau se deschide cu cateva nuante de la o spalare la alta?
Cum se pregateste musetelul pentru a te spala cu el?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parul blond, il mai deschid si ii dau stalucire cu samponul pentru radiatii de la YR.

Infuzile sunt pana la prima spalare, dupa se duc.

Daca chiar vrei sa te deschizi natural poti incerca decolorarea naturala, dureaza dar treptat te deschizi din ce in ce mai mult si e si benefica pentru par. E ca o masca decoloranta.
http://lifepassionandbeauty.blogspot.ro/......ui-cu.html
Eu nu am incercat dar sunt cateva reviewuri pe net si cum se face :). Succes :*.

7 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Musetelul ajuta daca esti blonda si de deschis diferenta este f. mica plus ca trebuie sa ai rabdare si sa faci spalari dese cu infuzie de musetel.

| mona a răspuns:

Se deschinde daca il folosesti des si pe o perioada de cateva saptamani

| Aimèeeee a răspuns:

Da, este adevarat, am auzit si eu.
Trebuie doar sa faci un ceai de musetel si sa te limpezesti cu el.

| MariusGomoi a răspuns:

Nu-l deschide foarte mult, doar putin vizibil, fierbi museteleul in apa si apoi te speli pe par

| elenamaria11021 a răspuns:

Daca vrei sa il vopsesti cat mai natural merge cu musetel doar daca esti blonda. Dar daca vrei sa il deschizi la culoare pune o ceasca de flori de musetel peste un litru de apa. Il lasi sa fiarba 30 min. si apoi il lasi la racit. Prima data te speli cu samponul tau normal pe care il folosesti, te clatesti bine si apoi te clatesti cu ceaiul de musetel timp de 15 min. Apoi infasori parul intr-un prosop si stai cu el asa 15 minute si apoi te clatesti cu apa curata.
Sau daca nu te poti deschide la culoare folosind si lamaie. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| ingerasrebel17 a răspuns:

O prietena de a mea foloseste ceai din frunza de nuc pentru asi deschide culoarea la par trebuie fierte frunzele apoi folosesti apa care ramane la ea a avut efect fiind satena dar asta dupa mai multe spalari

| Aimèeeee a răspuns (pentru ingerasrebel17):

Frunzele de nuc ti-l inchid la culoare, dau spre roscat.