| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi va obliga parintii sa purtati ceva (haine,pantofi,etc) ce nu suportati,si urati, dar trebuie sa o faceti? despre ce e vorba?

5 răspunsuri:
| Cσcσ a răspuns:

Da,trebuia sa mergem la o petrecere la niste prieteni de-ai lor mai "sofisticati". Trebuia sa port o tampenie de rochie, ceva de genul asta:
http://www.lifestylepuzzle.ro/......onette.jpg
Eu nu prea port rochii, sau cand plecam undeva, eu ma imbrac mai lejer (pantaloni cu turul lasat). Odata, mami m-a obligat sa imi schimb pantalonii, a zis ca nu mai plec nicaieri daca nu ma schimb.

| fataciocolata a răspuns:

Nu nu ma obliga nimeni sa port ce nu imi place, daca vreau sa port anumite haine care nu sunt placute de parinti le port si gata! funda?

| Dayuuum a răspuns:

Da. Pe mine mama ma bate la cap sa port rochii, fuste si chestii de genul. Sau blugi largi jos ( care sunt largi la glezna, gen aceia de pe timpuri ). Urasc asta, ma chinui sa ii explic ca nu imi plac hainele de genul si pur si simplu nu-i stilul meu. Intelege pe moment dar dupa iarasi incepe sa insiste sa port anumite chestii laughing Dar asta este, pana la urma cred ca ai si tu o varsta si ai dreptul sa te imbraci cam cu ce iti place atata timp cat e decent, nu-i asa? happy

| MaryLaury a răspuns:

Pe mine nu ma oblica sa port ceva, dar cand cumpar ceva intotdeauna nu le place de ex nu le place cand port cev a stramt blugi fusta dar dupa aceea se obisnuiesc

| HeyItsDiana a răspuns:

Nu! Alegerile mereu mi-au apartinut si asa si este. Stilul meu e ok nu am nimic iesit din comun happy Sincer nu pot intelege parintii care i-au intiativa in locul copiilor! angry