| dancapitan a întrebat:

Trebuie sa purtati insemne ale scolii pe haine, sau nu? si daca da, de care?

10 răspunsuri:
| B3belusha a răspuns:

Dap, la noi trebuie sa avem cu totii un insemn al scolii, adica un escuson. pe care cam toti il punem la blug laughing

| Petronela a răspuns:

Uniforma mea este un tricou albastru cu bleu si in dreapta scrie ldb(liceul dimitrie bolintineanu)

| pwp a răspuns:

Scoala mea nu!
in clasa a 4-a, cand eram singurii cu uniforma din toata scoala, aveam scris pe sacou initialele scolii!
pa-pa!love struck

| pretzel a răspuns:

Da noi avem o vesta neagra cu insigna scolii care este rotunda si alba si este redata imaginea perfecta a scolii(din cusatura)hee hee

| aaaa12345 a răspuns:

Intreaba profesorul dar de obicei nu

| doar.pt.voi. a răspuns:

La mine una nu se poarta numele scolii pe sacou.(liceului). Cel putin la mine la liceu, abia daca se poarta sacoulhee hee

| TraficDeMentosane a răspuns:

Avem un fel de Hanorac laughing... acum mai nou au introdus unifomele complete [ fusta, sacou, vesta, cravata ] dar noi oricum plecam anul asta asa ca nu am mai comandatoh go on
byewave

| Dianaღ a răspuns:

Da...noi avem o cravata albastra cu insigna scolii.

| 인스피릿 a răspuns:

Avem uniforma si ecuson, dar ecusoanele le-am primit in clasa a IV-a si cred ca nimeni nu il mai are de atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! doar uniforma ni se cere dar fare "insemne ale scolii". in giumnaziu ni se dadea ecuson cu numele nostru si emblema scolii si fara el nu aveai voie sa intrii in scoala dar acum s-a dus si cu asta.laughinglaughingnu se mai foloseste imic.laughinglaughingdoar sacou fetele si baietii atat