| Lily_7736 a întrebat:

Pentru ca ochii mici sa para mai mari este indicat sa ii conturez jos sau sus?

P. S. culoarea parului este saten inchis, iar a ochilor e neagra! Ce nuante de fard mi s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ochii sa para mai mari - dupa ce s-au pensat firele din sprancene, de la marginea lor inferioara - se foloseste un fard de pleoape sub forma de crema, care se intinde uniform pe toata pleoapa. Se intinde apoi putin fard de pleoape maron, incepand din centrul pleoapei spre unghiul extern al acesteia.Ai putea incerca sa dai o forma mai lunga sprancenelor.
Foloseste farduri deschise si sidefate, creion de ochi negru pe pleoapa superioara, in coltul exterior, cat mai aproape de sfarsitul sprancenelor (nu il aplica niciodata pe pleoapa inferioara deoarece ochii tai vor parea mult mai mici decat in realitate.

5 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Conturul trebuie dat sus - cel de jos, cat si culorile inchise micsoreaza forma ochiului...

| danutza a răspuns:

Si sus si jos pentru ca efectul sa fie maxim incearca culori calde, deschise happy

| fluturas a răspuns:

Eu stiu ca daca dai cu putin fard deschis, argintiu,., la coltzul ochiului o sa arate ochii mai mariwinking kiss

| lia a răspuns:

Este indicat sa te dai cu tus pe pleoapa superioara.
Iar culorile trebuie sa fie deschise: mov, albastru, roz. Asta-i parerea meahappy

| Lily_7736 explică:

Ms mult pentru sfaturi big grin