| AliceAnnaa a întrebat:

Pentru fete. Ma dor rau ochii de jur împrejurul lor, sub ei unde e zona cearcănelor și pleoapele. Sunt uscate și iritate. Țin sa mentionez ca hidratez zona foarte bine, am doua creme de hidratare pentru ochi. Folosesc un concealer de o săptămâna si nu am mai folosit pana acum ca sa îmi acopăr cearcănele, abia l-am cumparat dar îmi e greu sa cred ca de la ala este. Am un dermacol de vreo 3 ani pe care îl mai folosesc sa acopăr zona aceea. Care este motivul? Ce sa fac? Simt ca îmi ia zona ochilor foc. crying Care poate fi motivul și ce sa fac? Sa aștept sa treacă? Ca îmi hidratez de doua ori pe zi sau 3 zona cu ambele creme și degeaba.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Renunță categoric la toate cremele si produsele pe care le-ai folosit in ultima vreme, impotriva cearcănelor. E cert ca organismul tău le respinge, de aceea apare senzatia de arsură si usturime in jurul ochilor.
Combinația produselor nu a fost ok, au interactionat negativ. Spală-te pe față și indeparteză atat cremele, cat si acel corector pe care il aplici de ceva vreme.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Pai daca e de 3 ani produsul acela, e expirat sigur. Mergi la farmacie sa iti recomande o crema pentru a calma iritatia. Daca nu se stopeaza mergi la medic.

| Ka0ru a răspuns:

Incearca sa nu te mai dai cu concealerul o vreme sa vezi daca nu cumva chiar ala era, ca poate nu-ti prieste. Si ai putea sa treci si pe la un medic dermatolog sa nu se agraveze.