| anonim_4396 a întrebat:

Pleoapele inchise la culoare (maronii ) si cearcane imprejurul ochilor, indica vreo boala sau doar oboseala?
Atunci cand tine ochii inchisi, se observa o culoare cu 3 nuante mai inchisa a pleoapelor decat restul fetei, iar cearcanele si ele sunt accentuate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Sunt cel mai adesea ereditare dar stresul, oboseala, fumatul, schimbarile de temperatura, somnul insuficient, alimentatia dezechilibrata le pot amplifica.

| valentingb a răspuns (pentru evenso):

Intre timp am aflat, anemia si probleme ale ficatului. Multumesc oricum!

| evenso a răspuns (pentru valentingb):

Cu placere.
Trebuie ambele rezolvate, atat anemia cat si problemele cu ficatul.
Iti doresc multa sanatate!

| valentingb a răspuns (pentru evenso):

Nu am eu problemele astea happy dar multumesc oricum, de sanatate avem nevoie cu totiilaughing

| evenso a răspuns (pentru valentingb):

Nu aveam de unde sa stiu happy
Sa fim sanatosi cu totii!