| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand ma dau cu creion de ochii jos"pe linia apei" cum se spune mi se vad foarte tare cearcanele ca si cum acea zona a cearcanelor ar fi rosie si umflata? daca nu am creion de ochi nu se observa cearcanele aproape deloc dar de cate ori folosesc creion patesc acelasi lucru.Parca as fi plans.Care poate fi cauza si cum sa fac sa dispara? Am aplicat corector dar tot se mai vede. Funda si vot^

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Nu mai folosi creion pe linia din interior, că nu-ţi face chiar bine. Te dai numai când ai un machiaj mai "special". Foloseşte în locul creionului un fard/fard cremos şi aplică-l cu o pensulă pe pleoapa inferioară, adică pe linia genelor. aşa http://3.bp.blogspot.com/......1509_1.jpg şi laşi "linia apei" liberă,sau aplici un creion alb (opţional).
Şi nu aplica fardul până în colţul interior,ci de la mijloc spre exterior,bine estompat. Alege culori precum maro, bej, gri, albastru închis şi un maro închis spre negru.

Sau, poţi încerca să-ţi pui picături de ochi (găseşti la farmacie) înainte, şi după vreo 10 minute te machiezi, dar nu cred că-i mare diferenţă.

| delia5609 a răspuns (pentru AikkoxD):

Iti multumesc pentru raspuns.imi e de mare ajutor! ai funda si vot(evaluare). o zi buna iti doresc.

3 răspunsuri:
| nightmare123 a răspuns:

Poate folosesti creioane de proastacalitate

| delia5609 a răspuns (pentru nightmare123):

Cu toate creioanele patesc la fel, indiferent daca sunt scumpe si de firma, sau sunt din acelea ieftine. daca nu stii, nu raspunde.hai pa