| Justmeee a întrebat:

(pentru fetele care isi indreapta parul cu placa)... fetelor va dati cu un ulei sau cu o solutie anume sa nu va mai cada atat de mult par?

Răspuns Câştigător
| g_7133 a răspuns:

Eu folosesc ulei de par de la Kallos pentru varfuri degradate si pentru placa. e destul de bun happy.

16 răspunsuri:
| dulc3'maria a răspuns:

Uleiul de nuca:X

| MissD a răspuns:

Eu nu folosesc nimic. Doar balsam cand ma spal. SI ma intind de 3 ani cu placa la 2 zile si nu am nimic. Imi tund varfurile la 3 luni si parul imi cade normal nu foarte mult de la placa nu cade parul doar se arde sau se subtie. Si sa stii ca am o placa puterica. care cand am cumparato am zis. sa vezi ce'o sa'mi arda asta parul. si nu a fost asa...

| MissCamelia a răspuns:

Foloseste-o cat mai rar, ia-ti masti de par kallos, fa-ti sptamanal o masca pe tot parul cu ulei de ricin, o data la 2 saptamana freaca radacinile cu usturoi, pentru mai multe informatii despre produse cosmetice, frumusete, review-uri si produse de machiaj, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

daniela
| daniela a răspuns:

Nu pentru ca nu a avut nimic efectr pana acum

daniela
| daniela a răspuns:

Si naca ceva nu-l mai indrepta cu placa pentru ca se arde si se deterioreaza extrem de repede

| miroonah a răspuns:

Eu nu folosesc nimic! Nici macar balsam pentru ca am un par ffff moale si sanatos! Chiar daca folosesc placa de un an. pentru alllinna. parul cade de la placa. toate prietenele mele carora le cade parul folosesc placa. Deci e clar ca de la asta.

| DoarOana a răspuns:

Si eu folosesc placa. Intr-adevar nu e asa de buna, dar nu abuza de ea. (iti recomand una profesionala de ceramica pentru ca nu iti va arde asa de tare parul) Ca si ulei iti recomand BaBylissPRO sau proffesional glosy- Pe al doilea il gasesti la real dar pe primul ii iei facand comanda la coafor asta daca cunosti pe cineva de acolo) Daca ai nevoie de imagini sa imi scrii un mesaj privat sa iti arat si imagini.
Lotiunile pe acre ti le-am recomandat intreapta cat de cat si ele parul, nefiind nevoie de atata chinuiala si par ars cu placa!
Sper ca te-am ajutat.
Apropo, ai grija ca e mai bine sa iti intinzi parul proaspat spalat.

| adika a răspuns:

Uite un mic ajutor:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai folosi placa nu este buna, am avut si am aruncat-o, nu ma dadeam cu nici o solutie. Parul nu cred ca, cade de la placa, la adolescenti caderea parului face parte din explozia hormonala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Placa foloseşte-o cel mult o dată pe lună. Arde foarte tare părul.
Ulei de păr special pentru utilizarea frecventă a plăcii poate proteja un pic sănătatea firului de păr (cel de la salon este cel mai bun, este profesional).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da imi dau cu ulei de par. Se gaseste in toate magazinele. Dar nu cred ca de la placa iti cade parul. Pentu ca si eu amfolosit placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu folosesti placa, iti dai seama. dar daca ai un par dificil(cum si eu am) trebuie sa faci ceva?! Eu folosesc placa nu foarte des pentru ca parul meu este foarte uscat si deteriorat, am inceput sa fac tratamente si acum sa vad rezultatele...am auzit ca ulei gasesti in multe magazine dar ti le recomand pe cele mai mari gen real unde gasesti cu siguranta.Desigur poti sa gasesti si in magazinele cu produse cosmetice.multa bafta si.ai grija daca vrei sa ramai cu par in capkiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu dar caute niste remedi naturele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeas problema imi cade parul foarte rau toata lumea imi spune sa renunt la placa...de 3 ani o folosesc...ma intreb de ce unele fete nu au probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.eu folosesc de peste 10 ani tratamentele de par kallos, in special uleiul de par pentru.varfuri deteriorate, sunt fff bune.intradevar placa arde parul mult.eu folosesc o data pe saptamana placa deoarece am un par fff dificil((fara placa nu traiesc(fac tratament. si cu ulei de masline, vitamina a, ulei de ricin si putina lamaie. recomand pentru un par matasos.la 3 luni ma duc si tund 2 cm din varfuri.pentru ca orice am face placa distruge parul(si am placa cu ioni pentru protectie si tot arde aceasta este cauza, insa cind e vb de frumusete nu renuntam nu>?tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu daca nu imi indrept parul cu placa am un cap...