| Crs a întrebat:

Pentru prima data cand ma vopsesc ce vopsea imi recomandati? Ce firma? Una mai buna as dori.

15 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Loreal nutri gloss ca nu are amoniacul acela care distrge parul. il face chiar mai frumos. adica are efectul nuantatorului( care nu dsitrage paruu) doar ca vopseaua e permanenta

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

De acord cu Gabrielawinking Lorealwinking

| Brigitta a răspuns:

Daca vrei neaparat incearca vopsele fara amoniac de la revlon sau l`oreal happy

| Sapphire a răspuns:

Daca e prima oara cand te vopsesti, nu o face cu o vopsea permanenta, pentru ca se ia foarte greu mai ales negru. sa nu te faci niciodata culoarea asta permanenta ca o sa fie vai si amar de parul tau de cate ori va trebui sa te decolorezi daca vei vrea mai incolo sa iti deschizi culoarea parului. ( o spun din proprie experienta).
incearca totusi prima oara un nuantator... nu iti distruge parul ca vopseaua.

| Paris a răspuns:

Iaaaaaaaaarr? Nu mai suport sa mai scriu asta! E a 15a mia oara cand o zic! nu va vopsiti! parul natural este cel mai frumos, mai placut mai minunat la o fata. un par frumos, sanatos si da, natural! Sa vezi ce chinul dracului os a fie cand o sa ti creasca radacinile, cand o sa trebuiasca sa te vopsesti periodic, cand o sa trebuiasca sa arunci bani in zadar, cand o sa iti vezi varfurile terminate. Si toate astea? pentru ce?

| EUSIATIT a răspuns:

Daca nu e necesar nu te vopsi doar ca. se vopsesc colegele si nu vrei sa iesi din tipar, mai bine daca tot doresti sa ti schimbi look date cu nuantator adica un sampon care iti coloreaza parul dar se curata la citeva spalari. nu are perhidrol sa ti arda parul. nu trebuie sa le spui colegelor ce ai facut. cind creste parul te dai iar sau cind se curata si esti vesnic,, frumoasa. incearca. ok te pup

| georggyy a răspuns:

L'Oreal

| LoryM22 a răspuns:

Iti recomand vopsea de la Loreal sau Garnier, sa folosesti sampon pentru par vopsit si balsam cu vitamine, pentru mentinerea culorii.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Kallos. Incearca. Eu sunt foarte multumita si de calitate si de pret. Si nu numai la vopsea, ci si la sampon.

| DeMentaa a răspuns:

L`Oreal.Si mai bine e sa te speli si cu sampunul de la L`Orealwinking

| Betty18 a răspuns:

Eu folosesc tot de la Loreal

succes

| sasha a răspuns:

Nici o vopsea nu este buna, acum hai sa fim seriosi ce bine face vopseau parului? niciunul va zic eu dar daca tu insisti sa iti distrugi parul primul raspuns e corectwinking

| 61n4 a răspuns:

Io zic sa te vopsesti doar daca ai fire albe ...altfel distrugi parul degeaba

| juniper a răspuns:

Mai bine nu te vopsi, altfel risti sa-ti distrugi parul frumos, mama mea s-a vopsit la 22 de ani si dupa cateva saptamani i-au aparut niste fire albe, in plus atatea fete am vazut ca se vopsesc si asa de rau arata, am niste colege care au in par toate culorile de parca ar fi curcubeul, daca vrei sa te vopsesti fa-o pe cale naturala. Gasesti pe www.armonianaturii.ro sfaturi despre ce fel de plante sa folosesti.

| Anonim13265464 a răspuns:

Mama mea foloseste bess este naturala ei ii prieste.