| Asyrii a întrebat:

Plec intr-o tabara de miercuri pana sambata... Acolo va fi si o piscina. Ce ar trebui sa imi iau cu mine? happy

Răspuns Câştigător
| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a răspuns:

Buna Asyrii.Nu caut fundita, vreau doar sa te ajut dr mi-ar parea bine daca mi-ai oferi una.Ar trebui sa iti iei:
-Crema/Spray cu SPF
-Gel de dus
-Sampon(Pentru ca sa nu iti colorezi parul de la clorul din apa sa te speli de fiecare data dupa piscina, si inca un sfat:Sa iti clatesti parul, doar cu apa inainte de a intra in piscina)
-Costumul de baie, evident
-Prosop de plaja.Maricel zic eu, cat sa stai bine, chiar daca ai sejlong, poti sa il pui pe el pentru comfort
-Ochelarii de soare
-Piepteni, onglijoare, o *** de unghii(daca agati vreunasad)
-Daca te machezi, trusa de make-up si demchiantul normal P. S Daca vrei sa te machezi la piscina fara sa se intinda rimelul fardul sau pudra pe fata ia niste produse waterprooof(Rezistente la apa). Mai bine ar fi, daca ai tenul curatel sa nu te dai cu pudra sau fond de ten.Totusi daca le folosesti, ia unul cu SPF pentru ca sa nu faci cosuri, iritatii s. a. m. d. Daca nu te dai, ia o crema pentru ten cu SPF desigur si balsam de buze tot cu SPF. Daca nu ai, te poti da cu balsam obisnuit intr-un strat subtire si aplica putina crema peste.
-Daca stii ca poti fi intr-una din "acele zile" ia niste absorbante. Dar cand mergi la plaja nu le poti folosi laughingLol. Iti trebuie taampoane interne (asta daca ti-ai inceput viata sexuala)
-Papucei de plaja
-Schimburi (tricouri, merg si cateva perechi de sosete, panataloni, chiar daca e cald, ia un hanorac si o pereche de jeansi lungi.nu se stie niciodata)
-Poate o sapcuta saau eventual o palarie, daca ai parul lung merg ff bine ambele, poti opta pentru o palarie dinj "paie" cu boruri largi, daca e mai scurt atuni e mai utila o sapca.Acum iei ce crezi ca ti se potriveste!
-Mobilul sa il ai, si ar fi de preferat sa ai minute, credit ceva cu care se poti suna in caz de ceva, nici nu stii cand ai nevoie.Chiar daca au amicii e mai bine sa ai tu si sa il ai mereu cu tine.mai putin la piscinawinking
Din pacate nu ai mentionat cam in ce zona e excursia si daca e la munte sau la mare difera dar astea sunt bune pentru ca te duci la piscina! Si merg oriunde. Daca obisnuiesti sa te epilezi (ar fi cazul) nu o fa cu mult timp inainte ci cu 1 zi maxim doua! Si nu folosi lama dee ras, epilatorul ar fi o buna optiune sau dc nu crema. Cera poate prduce iritatii si nu cred ca vrei sa stai sub umbreluta pentru ca t ustura pielea.Indiferent de metoda aleasa e excelent daca o faci seara ca tesutul sa se "repare" iar a2a zi vei fi gata de distractie!

In orice caz nu luat prea multe pentru cateva zile pentru ca daca nu iti sunt utile le cari degeaba si e ff nasol. Ah'' daca dormi acolo(asa cred ca si e, logic) Ia o Pijamalutza.de vara.scurta.kiss
Sper ca te-am ajutat. Daca vrei, fundita?kiss

3 răspunsuri:
| Drinni a răspuns:

Unde te duci? eu am fost la kalivas inn grecia si a fost draguthappy. oricum ar trebui sa ai un costum de baie, prosop, slapihappy. elastice sau agrafe sa iti prinzi parul, lotiune solara, eventual o palarie, rimel waterproof si noroc sa nu te bage la fund. fundita?

| Stefff a răspuns:

-costum de baie
-prosop de baie
-crema protectoare
-ventual o palarie daca e prea soare.

| Me_5216 a răspuns:

Ce trebuie sa iti iei cu tine doar pentru piscina sau in general? uite! eu iti spun ce trebuie sa iti iei cu tine in general :

-haine (tricouri, bluze cu maneca lunga, pantaloni scurti, blugi lungi, pantaloni lungi, maieuri)

-prosop (2 mari: 1 pentru piscina, 1 pentru corp; 1 mic pentru fata)

-periuta, pasta de dinti

-perie de par

-papuci (pentru piscina)

-niste incaltaminte de mers pe strada

-costum de baie

-crema protectoare

-sapca, palarie de soare

-lenjerie intima happy

-sapun

-parfurmuri

-telefon+incarcator

Cred ca asta e tot. Sper ca am fost de folos. happy