| RyAngel a întrebat:

Pot amesteca apa in vopsea pentru par roscat ca sa obtin alt ton, sau doar stric vopseaua? Cum pot obtine dintr-o vopsea de par un ton mai deschis?

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Da

| tzus a răspuns:

Buna, ca sa obti o culoare mai deschisa trebuie sa schimb oxidantul. pentru culoarea rosie se foloseste oxidant de 9 %. care este cel mai recomandat. 12 % iti poate arde parul. va trebui sa gasesti o alta vopsea cu o culoare mai deschisa sau un mixton. Sau poti cumpara oxidant 1 sau 2 % si sa pui peste cel de 9 %. daca pui apa in vopsea strici vopseau. se uda parul foarte putin sau putin dar asta va inchide culoare. ps coafeza

| Alex_Alexandru_1988 a răspuns:

Poti pune apa in vopsea dar cu mare grija sa zicem sa nu depasesti 50ml si depinde de vopsea sa fie cat mai buna!