| Onnutza_8277 a întrebat:

sunt vopsita un blond cevav mai inchis si as vrea sa-l mai deschid daca as cumpara vopsea (blond deschis) si un pliculet de pudra decoloranta si as amesteca cu vopseaua ar iesi ceva?

Răspuns Câştigător
| RamiFlore a răspuns:

NICIODATA sa nu amesteci pudra decoloranta cu vopseaua de par!
Daca vrei sa il mai deschizi la nuanta intai te decolorezi apoi il vopsesti.De preferat dupa 1 luna 2 sa te vopsesti nu imediat dupa ce te decolorezi(asta ar insemna un decapaj decolorat si imediat vopsit ceea ce poate duce la chelit).
Am facut de 2 ori decapaj din brunet in blond.Parul meu s-a degradat rau de tot desi nu se observa, se simtea la mana, la spalare. Dupa 29 de vopsiri in 2 ani si jumatate am ramas la ideea ca mai bine imi sta cu parul meu natural. Sper sa realizezi si tu asta si daca nu, macar sa ai noroc sa nu patesti ceva grav.

1 răspuns:
| BullyMints a răspuns:

Mai bine iti iei o nuanta mai deschisa decat sa "imbunatatzesti" tu culoarea.