| anonim_4396 a întrebat:

Pot hainele sa influenteze viziunea unor fete asupra ta?

Am iesit odata prin mall cu un tricou si niste blugi casual nu prea s-a uitat nimeni la mine, adica ma uitam la fete dar ele nu prea. Cand m-am imbracat cu o camasa eleganta si niste pantaloni mai frumosi si am observat ca am reusit sa captez niste priviri. Ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Da,pot sa influenteze. Eu port din cand in cand tricouri cu mesaje scrise pe ele si pot sa vad cum se uita lumea la mine ca sa citeasca ce scrie acolo.
Chiar ma bucur cand vad ca cineva se uita la mine (la tricou) si zambeste (semn ca a citit ce scria...)
Da,hainele pot sa influenteze viziunea lumii asupra ta, cu toate ca de obicei acel rol il are mai mult fizicul, nu imbracamintea.
De obicei, am observat ca multa lume incearca sa-ti citeasca mesajele de pe tricou daca le este posibil...
Stiu ca sufletul conteaza si toate cele dar atunci cand mergi pe strada lumea nu iti poate vedea interiorul deci trebuie sa te bazezi pe fizic si imbracaminte ca sa atragi privirile celor din jur.
Deci da, pentru mine imbracamintea conteaza. Este doar parerea mea!
Bafta!

-Blytz-

| Anna121 a răspuns:

Da e posibil, dar depinde de personalitatea si gusturile fiecarei fete. Mie personal nu-mi prea atrag atentia baietii care poarta camasa. Stii ca e o vorba >>Haina il face pe om