| Petronela_Roza_2000 a întrebat:

Pot încălzi flaconul de ceară pentru epilat la cuptorul cu microunde? Și cate minute sa îl țin?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

In cuptorul cu microunde nu ai voie sa introduci altceva in afara de farfurie cu mincare, metale flacoane cuțit furculiță nu sunt permise deoarece explodează cuptorul, sa nu pui flaconul in cuptor.nu risca.

| untu a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Asa este! Corect raspuns! Celelalte obiecte au fost deja experimentate de cei din emisiunea,, Vanatorii de mituri" sau,, Braniac'' de pe canalul tv,, DISCOVERY''!

| m07constantine a răspuns:

Doar unele tipuri de ceara de epilat se pot incalzi la microunde
Cele in cutie metalica se incalzesc direct pe aragaz, in cutia in care sunt ambalate
Iar cele pentru incalzire la microunde vin in cutie de plastic. Si iti scrie pe cutie cat timp trebuiesc tinute la cuptor, in functie si de puterea cuptorului
Bafta!