| bOom a întrebat:

Pot sa folosesc un aparat dentar doar noaptea? Si daca da rezultate aceasta metoda.Si inca ceva, cit timp l-ati purtat?

4 răspunsuri:
| T a răspuns:

Hey! happy

Si eu am purtat aparat dentar! big grin

La inceput, cand aveam dintii din fata cam strambi, il purtam aproape mereu( cu exceptia scolii, si cand mancam). Dupa o perioada, cand mi s-au indreaptat(nu mai stiu cat, pana mi s-au indreptat complt cei din fata) am inceput sa il port din ce in ce mai rar, pentru ca deja aveam dintii drepti, pana cand am ajuns sa il port doar noaptea.

Eu te sfatuiesc sa astepti sa ti se indrepte bine dintii, apoi sa incepi sa-l porti doar noaptea.

Aparatul dentar il vei purta pana nu vei mai avea dinti de lapte ( pentru a te asigura ca iti cresc drepti noii dinti).

Sper ca te-am ajutat!:*

| mihaibrasov a răspuns:

Ei na, il porti mereu, oamenii se vor obisnui. Dupa 2-3 ani vei fi frumoasa ca o zana.

| JuStKid a răspuns:

Eu n-am purtat dar am prieteni care au purtat! Nu da rezultat sa il porti doar noaptea. si daca il porti doar atunci o sa il ti mai mult timp! nu trebuie sa te jenezi d asa ceva. e doar diferit!winking

| VLadGr a răspuns:

In functie de problema dentara se dau aparate fixe sau care se pot scoate oricand. Deci du-te la un medic ortodentist si fa unconsult. El iti va spune de care ai nevoie.
P. S: De preturi stiu ca area care se scot sunt cam 9 milioane si alea fixe 10 -11winking