| VisinaDinVisinata a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care au purtat sau poarta aparat dentar. Daca ati avut spatii, in cat timp s-au inchis?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DeeaLove08 a răspuns:

La mine intr-un an si ceva pentru ca jos am avut molarii 2 scosi si spatiul era mai mare iar sus premolarii si s-au inchis mai repede

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Roice aparat dentar trebuie purtat de la un an in sus! -ai pus pentru acele spatii sau ca sa aduci dintii pe linia lor normala?

| MariaO a răspuns:

Buna!
Eu am purtat timp de 2 ani, iar in ultima jumatate de an mi se formase o strungareata. Asa ca dentista mi-a prins un elastic in fata care sa imi apropie incisivii.
Si da, s-au inchis happy

| VisinaDinVisinata explică:

Doar spatii. Dintii chiar sunt pe linia lor normala, dar acele 2 spatii... angry

| mejustme444 a răspuns:

Aproape un ansad