| Loredana_6847 a întrebat:

Pot sa imi dau cu lac peste unghiile cu acryl? dar sa folosesc acetona sau macar dizolvant fara acetona? o sa imi strice unghia? happy

Răspuns Câştigător
| JustInCase_1628 a răspuns:

Poti sa iti dai cu lac daca peste acryl ai aplicat sigilantul ( acela care se usuca la lampa uv) si iti dai seama de asta daca unghia luceste (acryl-ul fara sigilant e opac/mat), iar in cazul acesta poti folosi si dizolvant fara acetona. :-)

1 răspuns:
| anutza a răspuns:

Nu e bine sa dai cu acetona daca ai unghiile cu acril, acetona manaca acrilul