| justFORone a întrebat:

Pot sa ma epilez cu benzi de ceara rece in timpul menstruatiei? fundawinking

Răspuns Câştigător
| Cineva_1522 a răspuns:

Dawinking la fel a procedat si fica meawinking funda plsswinking

7 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

Nu vad ce treaba are una cu alta

| rosto a răspuns:

Nu vad de ce nu te-ai putea epila in timpul menstruatiei. nu are nicio legatura una cu alta happy

| stefaniaa116 a răspuns:

Poti, evident.
Problema este ca o sa fie mai durereros decat in mod normal, tu esti mai sensibila in perioada aia a lunii, asta e singura diferenta fata de o perioada normala a lunii.
De fapt, esti mai sensibila inainte, in timpul si putin dupa happy

| BAIATUL110 a răspuns:

Normal ca potilaughing

| KatVonB a răspuns:

Eu am auzit ca trebuie evitata epilare in timpul menstruatiei. din cauza sensibilitatii excesive a organismului, durerea ar putea fi mai mare. + cred ca ar trebui cu ceara calda (si benzi de unica folosinta). ceara rece, desi implica mai putine riscuri, este mai putin practica. Necesita trecerea peste aceeasi zona de mai multe ori pentru a fi indepartate toate firele de par.
Sper sa te ajute ^^

| cosmina16 a răspuns:

Ce treaba are epilatul cu menstruatia?

Da te poti epila...

Dar ai grija sa fii curata in zona unde epilezi

| brunetish a răspuns:

Da se poate dar se spune ca atunci cand ai menstra tesutul pielii este mult mai sensibil ca atunci ca si cand nu ai avea... posibil doar sa fie mai dureros ca de obicei