| lulugabi a întrebat:

Cate cutii de benzi de ceara rece Veet imi trebuie sa ma epilez pe picioare? de la genunghi in joshappyIn cat timp creste parul?

5 răspunsuri:
| XatomisX a răspuns:

O saptamana

| LuizaAndreeaLuiza a răspuns:

Cu 2-3 cutii te poti face pe picioare de sus pana jos
intr-adevar ceara acre ramane se ia greu dar da rezultate.
succes!
fundita?

| serafina93 a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Pentru a indeparta ceara ramasa pe piele poti folosi ulei cu aloe vera de la Johnson's Baby, si hidrateaza si bine pielea happy

| serafina93 a răspuns:

iti ajunge o cutie, acum depinde de cat de lungi iti sunt picioarelehee hee
parul creste cam intr-o spatamana.
referitor la ce spune ioana379, mai buna este ceara la cald, insa despre epilator nu mai am o asa buna parere, la inceput trage firele bine, dar cu cat folosesti mai mult cu atat se subtiaza si in cazul meu a inceput sa le rupa, nu le mai tragea din radacina.
dar nu cunosti pe nimeni care se ocupa cu asta? la salon e un pic mai scump, dar daca te epileaza acasa cu ceara calda e posibil sa coste mai putin decat o cutie de benzi epilatoare veethee hee

| ioana379 a răspuns:

Eu una nu te-as sfatui sa le folosesti! Mi se par cele mai inutile chestii in materie de epilat... Pe langa faptul ca eficienta lor lasa mult de dorit, ceara care ramana in urma asa zisei epilari este extrem de greu de dat jos, dat fiind faptul ca in cutie sunt doar 2 servetele umede, care nu iti vor fi suficiente! Mai bine alegi alte metode de epilare cum ar fi ceara la cald sau epilatorul, care mi se par imbatabile! Succes, in schimb daca vrei sa folosesti benzile! Vei avea nevoie.:-))