| DotPunct a întrebat:

Pot slabi 10kg intr-o luna mancand mai putin de 500calorii pe zi si facand sport? Am 16 ani, 1.60 si 55kg.

7 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Buna! Eu cred ca poti slabi, dar trebuie se te tii de ceea ce ti-ai propus, sa fii foarte stricta cu tine. Succes!

| alinoovsky a răspuns:

Salut! Poate ca ai putea slabi, daca ai ambitie, dar eu nu iti recomand.In primul rand sunt foarte multe kilograme, intr-un timp prea scurt, medicul recomanda sa slabim 1-2 kg,pe luna, apoi nu mi se pare ca ai fi grasa, esti foarte bine asa cum esti.Sa mananci mai putin de 500 de calorii pe zi, inseamna sa nu mananci aproape nimic, adica sa te infometezi.Stai linistita ca esti foarte bine asa cum esti,daca esti jignita pe tema asta, nu lua pe nimeni in seama, toti sunt invidiosi. Sper ca te-am ajutat!

| BlackBVB a răspuns:

Da binenteles ca poti daca iti impui asta si te ambitionezi
iti sugerez sa mananci numai fructe si sa practici mult
sport
Parerea mea este ca nu trebuie sa slabestica esti ff okay

| Dia a răspuns:

De ce sa slabesti? esti perfecta la inaltimea si greutatea ta. straight face, eu nu inteleg oamenii care desi au greutatea buna, tot vor sa slabeasca X_x.

| ancutzika27 a răspuns:

Da! Dar apoi trebuie sa revii foarte treptat la o alimentatie cu ceva mai multe calorii pentru ca daca treci brusc la ceea ce mancai inainte o sa pui 20 de kg inapoi! Bafta!

| ThyNnOotSa a răspuns:

Din punctul meu de vedere esti cat se poate de ok...si legat de cele 10 kg intr-o luna...nu le poti da jos, eu una m -am chinuit 1 luna d zile cu mancarea calculata la sub 500 de kal plus sala de 5 ori pe saptamana si n-am reusit sa dau jos decat 4kg, dar cel putin astea sunt sigura ca nu o sa le pun iar pe mine

| GuitarCrazy a răspuns:

Nu asta e intrebarea.De ce vrei sa slabesti?
Pentru Dumnezeu,inceteaza sa faci ceea ce vor ceilalti sa faci.
Crede-ma ai o greutate ideala la varsta ta!
Chestia e ca sunt aproape sigura ca faci asta pentru te uiti in oglinda, te privesti bine si crezi ca TREBUIE sa slabesti,ca altfel va rade lumea de tine.

Bucura-te de cine esti si cum arati!
Sunt alte persoane care ar vrea sa puna cateva kilograme si nu pot.( Acum te vei gandi : De ce sa imi pese de altcineva? Eu nu sunt altcineva! -Nu esti om daca nu iti pasa de ceilalti happy )

Si apropo happy parerea celorlati conteaza, dar nu trebuie sa inlocuiasca parerea ta niciodata!
Esti tanara si frumoasa, de ce nu iti traiesti viata? happy