| sono2 a întrebat:

Prietenele mele cele mai bune vor sa fie creatoare de parfumuri. Am facut cateva impreuna si am si vandut la scoala. Dar mama nu este de acord. Vrem sa plecam la liceu in Cluj, facultate in Bucuresti, iar apoi sa mergem in America! Ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Aveti o idee grozava nu m-am gandit niciodata la asta sincera sa fiu.De ce mama ta nu ar fi de acord? Daca le-ai vandut si la scoala inseamna ca stiti sa face-ti si puteti ajunge undeva. Dar trebuie sa te mai gandesti ca pana la liceu mai e si prietenia se poate sfarsi ori cand s-au sa va razganditi planurile. Tu iti alegi viitorul pentru ca tu ti-l faci(invatand, lucrand etc)asa ca mama ta nu iti poate sta in drum(daca iti doresti asta cu adevarat vei lupta si vei merge la liceul la care toate vi-l doriti). Trebuie sa ii explici mamei tale si ea ar trebui sa inteleaga(stiu cum e sa ai o mama incapatanata) dar poate daca vorbesti cu tatal tau va fi mai altfel. Sper ca ti-am fost de folos.Mult Succes in tot happy

| Bebelushaaː a răspuns:

Vreti sa plecati la liceu? thinking
Ce clasa sunteti?
Daca aveti 13-14 ani cu siguranta mama ta are dreptate sa iti vezi de scoala, si apropo stati aproape sau departe de Cluj? pentru ca parintii de obicei nu sunt de acord cu plecarea copiilor la mare departare de casawinking.
pa.pa

| kiddutssa a răspuns:

In primul rand intrebarea de baza este cum ati facut acele parfumuri?

| acestaesteunnume a răspuns:

Urmeaza-ti viselelaughing Explica-i mamei tale caci asa va fi mai bine pentru tine caci asa te faci creativa!laughing

| SaRan a răspuns:

Urmează-ţi visul! Dacă îţi doreşti cu ardoare să devii creatoare de parfumuri, atunci fă tot ce trebuie să faci ca să-ţi îndeplineşti visul. Dacă vom încerca mereu să le facem pe plac altora (chiar dacă sunt părinţii), atunci noi ne vom pierde cei mai frumoşi ani. Nu zic acum să nu ţii cont de părerea mamei tale, dar decizia rămâne a ta.
Nu uita: orice vrei să faci, n-o să fie fără sacrificii. Îţi urez succes şi sper ca să faci ceea ce doreşti!