| DanaQ a întrebat:

Pt. cele care aveti tenul mixt/gras, ce fond de ten va prieste?+rezista mai multe ore pe parcursul zilei? Merci.happy

4 răspunsuri:
| allepurple a răspuns:

Cele de la clinique sunt cele mai bune. Dar sunt scumpe.
Eu nu folosesc, utilizez unul simplut, care desi scrie ca dureaza 12 ore, m-as cam indoi. Peste el ma dau cu pudra, care tine cam 4-5 ore in conditii de caldura moderata si fara umiditate crescuta, si dupa ce vad ca nu mai arata fresh, il reinnoiesc cu un mini fond de ten sub forma de spuma (fond de ten lichid + pudra), toate de la maybelline new york. In general fondurile de ten obisnuite care se gasesc usor nu rezista prea mult asa ca iti recomand sa folosesti servetele matifiante sau sa ai mereu in geanta un fond de ten de rezerva cu care sa te dai inainte sa iesi la soare si caldura. Acum depinde si de fiecare persoana in parte, cat de seboreic este tenul. Eu ma dau cu un usor strat de crema sebum-control peste care aplic fondul de ten.

| PopStarInMyMind a răspuns:

Buna! Eu folosesc unul de la No7, lichid.Pentru a rezista mai mult, da-te cu pudrawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fond de ten cu minerale Giordani Gold - Fond de ten cu efect de iluminare, cu minerale marine revitalizante. Conferă tenului strălucire de porţelan, ori de câte ori îl foloseşti. Acesta este primul fond de ten care are grijă, în mod activ şi continuu, de pielea ta! 30 ml.

http://ro.oriflame.com/products/product-detail.jhtml?prodCode=20592

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fond de ten beautycycle-amway, oil control, cu grad de acoperire mediu spre total. Rezista foarte bine pe parcursul zilei, dar trebuie sa ingrijesti tenul cu demachiat, tonic si crema cu efect de echilibrarea a sebumului.