| SweetSecrets a întrebat:

Hey! Stiti vreun fond de ten care sa matifieze si sa reziste pe parcursul zilei pentru tenul gras?

4 răspunsuri:
| tzus a răspuns:

HD Matifying Liquid este imbogatit cu vitamina E si un complex de ingrediente active care protejeaza tenul de efectele radiatiilor ultraviolete. Fondul de ten se aplica intr-un strat fin cu ajutorul unui burete de machiaj sau al unei pensule, pentru o acoperire ideala a imperfectiunilor si pentru un efect de matifiere de lunga durata.
Daca nu incerca fond de ten dar pudra pentru acest ten

| andreea1405 a răspuns:

Revlon Color Stay este un fond de ten foarte bun, rezista foarte bine pe ten, matifiaza si uniformizeaza!
Un mic truc pentru rezistenta oricarui machiaj, este sa aplici o baza de machiaj inainte, o crema (in cazul tau una pentru ten gras )! Sper ca ti-am fost de foloshappy

| floryroxy90 a răspuns:

Incearca pe asta poate iti e de folos http://miss-lady.ro/......-5437.html sincer eu nu sunt fana a fondului de ten dar pe asta il folosesc cand am nevoie mai ales la pungile de sub ochi

| AdelaAde7 a răspuns (pentru floryroxy90):

Da, Ruby Rose... un fond de ten "minunat"...iti stirica tenul de nu te vezi. Cu fondul de ten trebuie sa ai multa grija cele sub 40 de lei afecteaza maxim tenul.