| Denissa_9517 a întrebat:

Fetelor, in ce consta machiajul vostru la scoala si ce preferati intre pudra si fond de ten?

8 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Nu imi place sa ma fac ca un brad de craciun!
Ma dau cu putin creion rimel. si nu folosesc pudra ssau fond de ten [ nu am ce sa astup cu el ] :d

bafta :**

| Carlamonicaanghele a răspuns:

In timpul liber iti tot faci de cap si experimentezi fel de fel de machiaje,
de culori si de texture. La scoala trebuie sa fii insa mai atenta cu stilul
de make-up pe care il abordezi.

Asa da!

1.Sa ai un ten fresh, curat – foloseste un fond de ten numai daca e neaparat
nevoie. De preferat este sa iti aplici un strat subtire de pudra transparent
si apoi cu un concealer sa-ti estompezi cosurile, daca le ai.

2. O privire luminoasa – pentru asta ai nevoi ede un fard in tonuri de bej
pe pleoape si un mascara pentru definire, aplicat in deosebi pe genele
superioare.

3. Un pic de luciu pe buze – glossul e cel mai sexy si totodata cel mai
potrivit pentru scoala. Alege texturile transparente!

Asa nu!

1. Un ten incarcat – cu un strat serios de fond de ten si cu multa pudra
deasupra. Asa poti sa fii sigura ca arati obosita si cu cel putin 5 ani mai
mare.

2. O privire seducatoare – ochii conturati cu tus, mascara de volum si
pleoapele umbrite cu o culoare puternica. Ar putea fi un machiaj interesant
pentru un party, in niciun caz pentru o zi de scoala.

3. Buze rosii ca focul – mai mult decat nu. INTERZIS! Asta nu inseamna ca ai
unda verde la visinii sau maro. Toate aceste nuante iti pot da un aer
vulgar.

| mmary a răspuns:

La scoala machiajul meu consta in: fond de ten, pudra, fard, tus,
rimel, blush si luciu de buze.bineintels fiind folosite intr-o culoare calda asemanatoare tenului si cred caa.:-? cat despre a 2-a intrebare le prefer pe amandoua pentru un ten perfect:) uite aici si niste poze ca sa iti faci o idee despre machiajul meu:):
http://shopping.flu.ro/......schis.html
http://www.youmago.ro/gallery/view/611639
http://www.cosmetice-bijuterii.ro/......etalii.php
http://reviewsbyalexandra.wordpress.com/......e-mineral/
http://www.avantaje.ro/......ine-985395
http://www.askmewhats.com/......sh-in.html
http://magazin.stil.acasa.ro/......-rose.html

| Aηηy a răspuns:

Mai intai ma dau cu corector de la oriflame, apoi aplic fond de ten si ma dau cu perle autoiluminatoare de la avon. Apoi ma dau cu creion negru, fard de pleoape (diverse culori), creion pentru sprancene, rimel, cand am timp mai imi trasez cate o liniuta cu creion gri, albastru, verde sau maro pe pleoape si cu luciu de buze. happy
La a doua intrebare, prefer fondul de ten, foarte rar ma dau cu pudra, mai bine prefer perlele autobronzante sau autoilumintoare decat pudra.
happy

| anaisu a răspuns:

Pai la scoala ma dau cu fond de ten uneori pudra si rimel. dar poti folosi si creion acum depinde de preferinte... dar poti sa-ti faci cu usurinta si un machiaz nud ...parerea mea este ca fondul de ten crema este foarte bun.baftawinking

| ooFuChsiAoo a răspuns:

La scoala-pai fond de ten doar uneori-mai rar pentru ca mi s-a intamplat sa nu il intind bine pentru ca sunt somnoroasa dimineata->in rest creion negru-o dungulita subtire pe pleoapa de sus la baza genelor, rimel negru pentru volum si uneori un pic de fard de pleoape-nimic special(pudra)-de obicei roz pentru ca merge bine la ochii mei si cu creionul negru-si ca BitterCherry98 folosesc acel balsam de buze de la oriflame care nu coloreaza in niciun fel buzele ci le face mai moi si le da o usoara stralucire. tu cum te aranjezi? day dreaming

| Cătălina_6063 a răspuns:

Machiajul meu e natural nu de alta dar nu am timp( invat dimineata la 7crying) cu rimel sau mascara cum se zice aici un pic de fard de fard de pleope culoare pielei sau un maro sa-mi puna ochii in evidenta (ochi caprui) [fond de ten si pudra nu folosesc] si un luciu de buze si cam atat

| ItDoesntMatter a răspuns:

Pai eu la scoala folosesc pentru fata un corector de la Oriflaime si ma dau cu rimel, fara fard de pleoape. Iar pentru buze folosesc un balsam, tot de la Oriflaime cu vreo 7 lei, mentionez ca e ff bun pentru buzele uscate big grin

Tu?