| Aleexaandra a întrebat:

Ce preferati : fond de ten, corector sau pudra? Nu folosesc, dar vreau sa stiu si parerea voastra =].

8 răspunsuri:
| Alemoni a răspuns:

Buna!
De obicei, majoritatea baietilor adora fetele naturale. Insa nu inseamna cu nu poti folosi. Poti incepe cu, corectorul pentru imperfectiuni. N-as putea spune ca prefer ceva din cele 3... Pana la urma toate sunt bune, daca le folosesti in egala masura si de asemenea daca te demachezi in fiecare seara. Conteaza si de la ce firma ti le acihizitionezi, pentru calitate, pentru avantaje.
Important este sa le folosesti la ocazii speciale. cand mai iesi in oras. Si sa ai grija de ten!
Mult succes! :-)

| imyu a răspuns:

Pai eu prefer fondul de ten, pentru ca acopera cel mai bine si ai, sa zicem, aceeasi culoare a pielii. Personal urasc pudra pentru ca iti face tenul atat de. ciudat. si se spune ca nu iti lasa pielea sa respiri. Corectorul e bun pentru. umm. sa zicem incepatori. Poti sa incepi cu asta daca vrei si ai grija cum il intinzi! happy

btw, in caz ca vrei sa iti purifici tenul bine atunci cand te demachiezi foloseste un tonner.
bafta!

| RoboBaby a răspuns:

De obicei se folosesc impreuna. fondul de ten ca sa ascunda imperfectiunile si petele rosii, corectorul in cazul in care ai cosuri sau cearcane, iar pudra o folosesti ca sa fixezi totul, adica sa dureze machiajul mai mult. dar nu iti recomand sa le folosesti pentru ca iti incarca foarte tare tenul. eu nu folosesc decat uneori fondul de ten.

| Lore14785 a răspuns:

Iti recomand corectorul pentru cosuri, deoarece nu are rost sa-ti ingreunezi tenul cu fondul de ten. te sfatuiesc sa-ti cumperi un fond de ten de buna calitate [macar daca dai un ban sa stii ca e ceva de calitate] si in combinatie cu o pudra adecvata culorii tenului tau sa iasa ceva frumos. pudra nu prea ar avea rost fara fondul de ten, se spune ca cel mai bine e sa fi naturala, dar un pic de fard nu strica.bafta si sper sa faci alegerea potrivita.

| eumanancunbiscuite a răspuns:

Daa baietii prefera fetele naturale! laughing am mai auzit una. se uita dupa tate (ma scuzati de expresie) PARASUTELE pe care le gasesc.prima regula la baieti e sa aiba fundu mare si sa fie cat mai siliconata

| Aleexaandra explică (pentru eumanancunbiscuite):

Din punctul asta de vedere, da, sa fie cat mai naturale tongue prea putini care se uita dupa altceva

| eumanancunbiscuite a răspuns:

Foarte tare faza :\ nu.

| rawr1234 a răspuns:

Eu sunt baiat, si, sincer, imi plac fetele naturale. Daca sa zicem ca e o ocazie, as prefera sa le vad cu corector. Fondul de ten/pudra da o tenta de falsitate