| sweety_2724 a întrebat:

Punctele albe de grasime de pe fata. Cum le scoateti? Din ce cauza apar? Ce sa folosesc ca sa nu mai apara?

5 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Eu nu am./ dar am auzit ca se scot cu acul. dar pentru a nu te infecta ca e destul de periculos iti sugerez cosmetica.si n genera se fac de la mancarurile grase. dar nu neaparat.

daniela
| daniela a răspuns:

Cel mai bine se scot la un salon de cosmetica, sunt profunde si pentru a le scoate acasa iti trebuie ceva ascutit si bine sterelizat asa ca mai bine las-o moarta si du-te la cosmetica.

| mary_4765 a răspuns:

Apar cu timpul in care te maturizezi
ca la orice fata
uite
incearca sa te dai cu miere de albina pe fata
ori cu suc de usturoi
incearca
si o sa vezi reactia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la cosmetica.
le poti scoate si singura, cu un ac steril dar trebuie sa fii foarte atenta sa nu-ti scoti ochii, sa nu te ranesti mai rau decat e cazul si sa nu te infectezi!

| StamateAlina1987 a răspuns:

Am fost la un medic dermatolog foarte bun si mi-a zis sa nu le sparg ca risc sa raman cu semne pe fata.
Doctorul a zis ca punctele albe apar din mai multe cauze, cum ar fi acumularea de sebum in pori, modificarile hormonale sau chiar un regim alimentar bogat in grasimi.
Mi-a dat ca tratament creme pe baza de ulei 100% pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Din ce am citit pe net cremele sunt cotate foarte bine in Asia, avand multe premii castigate impotriva cosurilor si punctelor albe de grasime si punctelor negre.
Si inca un lucru, la recomandarea doctorului, am schimbat sapunul normal cu sapun pe baza de ulei pur de arbore de ceai tot de la Thursday Plantation.