| PurityBecameBlasfemy a întrebat:

Purtati extensii? Sunteti pro sau contra?

13 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Nu port. Am de gand [ desi am par lung, le vreau pentru volum].
@blue : o fata nu apeleaza la extensii pentru ca nu e in stare sa aiba grija de parul ei natural; poate in unele cazuri parul nu e asa voluminos precum am vrea sau se degradeaza mai repede [ fiindca e mai slab ] si nu poate fi lasat sa creasca. Bine ca te-ai trezit vorbind. Daca tu nu ai probleme cu parul aia nu inseamna ca toti sunt la fel de fericiti happy
@ heartbeat : Cum sa-ti cada parul? Nici macar daca iti iei extensii cu cheratina [ care nici mie nu-mi plac] nu iti cade parul daca sunt puse calumea darmai` de la extensii clip-on care nu sunt nimic altceva decat niste clamute mici agate in par. Desi si tu te-ai trezit vorbind.
Si tie iti spun ca daca ai grija de unde le cumperi si iti iei extensii din par natural, exact ca nuanta parului tau nu se va observa nici cea mai mica diferenta. Cum sa spui ca sunt urate? OMG!

| BubuLina999 a răspuns:

Contra.distrug parultongue

| Sara2 a răspuns:

Sunt contra extensiilor, eu am parul lung pana la fund natural, femeile care nu reusesc sa il lase lung apeleaza la extensii deoarece nu sunt in stare sa aiba grija de el

| AikkoxD a răspuns:

Buna. Am fost nevoita sa port extensii fiindca idioata aia de coafeza m-a tuns prea scurt, iar eu vroiam sa imi ia doar varfurile sa arat asa http://webconce.com/......rstyle.jpg (doar tunsoarea). Am purtat extensii de culoarea parului meu pana mi-a mai crescut, dupa aia am renuntat la ele. Acum am parul pana la mijloc aproape. Nu pot sa spun ca extensiile m-au afectat cu ceva, doar erau foarte greu de ingrijit, plus ca aratau aiurea, parca aveam coama de cal, ajunsesem chiar sa le urasc. Dar mai mult uram tunsoarea mea atunci.
Cred ca am facut compunere aici.

Si ca sa revin, dintre pro si contra, aleg contra.

| emima a răspuns:

Nu port extensii dar imi plac foarte mult deci sunt pro tu?

| Ade a răspuns:

Pai...nu port (deci nu stiu cum se comporta, care e avantajul, dezavantajul) dar imi plac cum arata. Deci sunt pro!

| PurityBecameBlasfemy explică:

Emima nu.mi se par urate...artificiale

| PurityBecameBlasfemy explică:

Ade
avantaje: none
dezavantaje: arata artificial,nu iti fac parul deloc sa arate bine decat daca esti permanent iesita de la salon, strica radacina firului de par(il slabesc), arati ca o pitipoanca daca nu sunt bine puse

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu
2.Contra fiidca iti va cade parul de la extensii.

| Al3xysS a răspuns:

Contra

| Tasha_8785 a răspuns:

Eu port extensii, si sunt pro!

| Emma97 a răspuns:

Nu port dar imi plac mult deci sunt pro!:Xfunda? plsbig grin:*