| akira98 a întrebat:

Putin ajutor de la cele care stiu(daca se poate din propria experienta): Acum o luna mi-am pus unghii false dar inainte nu mi le-a pilit ci mi-a pus un lac incolor si apoi a aplicat gelul dar dupa 2 saptamani mi s-au crapat si a trebuit sa le umplu sau sa le dau jos iar eu mi le-am dat jos. Acum vreau sa imi pun din nou si nu stiu cum ar trebui sa fac (sa "parcurg toti pasii"?)...bineinteles asta ar insemna ca sa imi stric unghiile, argumentati va rog
P. S: Stiti un salon in Alba-Iulia unde se aplica unghii cu gel calumea?
Funda:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Sweete a răspuns:

Pentru aplicarea unghiilor in gel exista mai multi pasi care trebuie respectati cu strictete altfel nu vor rezista. Unghia trebuie pilita sau slefuita superficial, pentru ca gelul sa adere perfect. daca tehniciana are experienta atunci gelul nu ar trebui sa dauneze foarte mult. Unghia creste in acelasi timp cu prelungirea din gel si cand te vei satura de ele ajunge sa aplici putin tratament si isi vor reveni. sfatul meu: urmeaza toti pasii altfel vei da bani degeaba.Vor fi inestetice si nici nu vor dura.

2 răspunsuri:
| jojo9 a răspuns:

Iubita` mea, daca vrei ca unghiile false sa-ti stea o perioada lunga de timp poti sa-ti iei unghii cu gelul deja aplikat sau sa le pui cu picatura. Vor rezista o perioada lunga de timp, dar nu te teme se pot scoatetongue.Nu trebuie sa te duci la salon daca stii sa ti le pui singura. Incearca sa vezi ca e adevarat ce zic.Si eu mi-am pus si le-am tinut 2 luni si le-am scos usor. Funda:*?

| MalikBitch a răspuns:

Nu e bine sa-ti pui o data mi-am pus si a trebuit pe ale mele naturale sa le scot din carne
a fost groaznic