| THeodg a întrebat:

Recent m-am vopsit și când mă spăl pe cap se duce foarte mult din nuanță. Chiar dacă mă spăl cu apă și atât. Cum pot sa rezolv asta?. Menționez că am culoarea albastră.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Culorile astea (albastru, verde, violet etc) nu exista ca vopsele ci numai ca nuantator sau sampon colorant. Normal ca se duc la spalat.

| Bondarel99 a răspuns:

Cum ti s-a spus si mai sus, tu nu te-ai vopsit ci doar ai aplicat un nuantator si e normal sa se duca.
Singurul lucru pe care poti sa il faci e sa folosesti sampon uscat. O sa zici ca nu te poti "spala" prea mult cu el dar e chiar foarte bun. Si astronautii care merg in spatiu il folosesc si ei stau mult timp acolo. Cel mai bun e cel de la Batiste.

| sweetys a răspuns:

Oricum albastrul nu tine mai mult de 5 spalari, dupa, daca il ai peste blond, parul va capata o nuanta de verde. Poti sa folosesti ce tip de vopsea si tot nu tine. Eu am incercat si la 10 lei si la 60 lei tubul. Nu ai ce sa ii faci. Asa e pentru toate nuantele de vopsea/colorat.

| Catalina990099 a răspuns:

Ce vopsea ai folosit?