| anonim_4396 a întrebat:

Remedii pentru vergeturile?

5 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Există diverse unguente pe care să le masezi în piele.

| StrongHeart a răspuns:

Tratament cu laser dar costa o carca.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca sunt rosii incearca cu bio oil si in acelasi timp dieta si sport, o sa scapi de ele dar dureaza cateva luni

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista remedii naturiste pentru vergeturi, ci doar operatia cu laser (estetica).
Vergeturile sunt crapaturi ale pielii, care apar din cauza ingrasarii si care nu se mai pot lipii singure, indiferent cu ce te-ai da sau masa. Nici un ulei de pe fata pamantului nu ajuta la lipirea pielii, dar ajuta la prevenirea aparitiei altora vergeturi asa cum ajuta si sportul, ca sa-ti intertii muschii si pielea, in frma elastica.
Cu cat esti mai sedentar, cu atat mai mult vei avea sansa sa apara celulita, vergeturi si pielea sa capete un aspect urat, imbatranit.

| Fiok a răspuns:

Pune aloe Vera cu ulei de cocos.