| anonim_4396 a întrebat:

am niste intrebari referitoare la epilarea cu laser:

1. daca te epilezi cu laser nu iti mai creste par niciodata pe zona unde te-ai epilat?
2. daca te epilezi cu laser vei simti toata viata un discomfart?{si daca nu! cat timp vei simti un discomfort?}
3.afecteaza pielea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Depinde de la piele la piele. Ai nevoie de mai multe ședințe pentru îndepărtarea părului dintr-o zonă, nu mergi o dată și gata.
Discomfortul cedează relativ repede după fiecare ședință.
Pielea nu este afectată, laserul acționează strict la nivelul rădăcinii firului de păr.
Prima epilare o faci după împlinirea vârstei de 18 ani.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
1.Da niciodată.
2.Nu,desigur,dar acum, depinde si de piele.
3.Nu.

| AlinnJe a răspuns:

1.Daca te epilezi cu laser NU o sa mai creasca NICIODATA parul(in zona unde te-ai epilat).

2.Nu, nu vei simtiwinking

3.NU, nu afecteazawinking

Funda te rog.

| LegiuitorulX a răspuns:

1. Nimic in biologioe nu este definitiv, la un moment dat va creste iar (dar nu ca inainte)
2. Nu. Probabil primele 2 saptamani
3. Da, dar leziunile se vindeca imediat

| RochEq a răspuns:

Sall daca te epilezi cu laser nu mai creste par de oare ce celulele de reproducere mor nu afesteaza piele de loc nu vei simti nici un discomfot