| Mari488 a întrebat:

Am o mică problemă, in urma cu aproximativ o săptămana m-am vopsit cu vopsea Henna blond, eu am parul inchis la culoare, si nu a mai fost vopsit niciodata, si dupa aplicarea vopselei, mi-a iesit parul verde. L-a vreo 3-4 zile l-am vopsit blond, in spate, mi iesit un blond sampanie, dar in fata e un blond spre verde deschis. Ce as putea face ca sa se duca acel verde? Au trecut deja 4-5 spălări.

Răspuns Câştigător
| Just0a0dream a răspuns:

Buna!
Vopseaua Henna naturala nu se gaseste si in gama blond, doar in nuante de roscat inchis, mahon, negru..si nu prinde absolut nici o vopsea din comert peste, plus ca nu o scoti decat cu foarfeca.Cu ceea ce te-ai vopsit tu,nu era naturala,iar din moment ce ti-a iesit blond in spate,inseamna car trebui sa prinda si in fata. Poti incerca cu un nuantator,sau chiar cu sampon de la Kallos sau Loncolor,special pentru parul blond,ce contine pgimenti violeti ce anuleaza tenta de gallben dar si de portocaliu,poate are rezultate si la tine. Daca nu vrei sa mergi la salon, sau nu iti permiti(desi, cand vor auzi de Henna, e posibil sa primesti un refuz) data viitoare cand te vopsesti, ia-ti o vopsea in nuanta calda.Blondurile in nuante reci au mai multe sanse sa lase astfel de tente.Incearca un blond-capsuna, sau aramiu.

| Mari488 explică (pentru Just0a0dream):

Mulțumesc, dar am fost la salon, am incercat un ciocolatiu, si mi-a acoperit tot.

| Just0a0dream a răspuns (pentru Mari488):

Ma bucur ca ai rezolvathappy