| NewTerminator a întrebat:

Să-l TĂU!
Am 16 ani și mi-a crescut rău puful pe fata. Bine mi l-am luat cu mașina de tuns când am fost la frizer, dar apoi m-am și bărbierit cu lama.
Problema e ca ai mei ma freacă la icre sa mai aștept sa nu ma bărbieresc k o sa ma bărbieresc pana mor și nu numai ca ma. Încălzesc mai ma și cearta de parca as fina un n știu ce greșeală fatala. Problema e ca ma și irit rău(probabil ca m-am făcut doar de 2 ori) și n ma pot face pe ascuns.
Și chiar a devenit jenant acel puf să-l mai las sa crească și acum ca m-am mai și barbierit nu-l mai suport deloc chiar dacă pana acum ma enerva acum ma dispera.
N știu ce sa fac, sa mai aștept ca poate într-adevăr nu o fi timpul optim(toți din școală de vârstă mea s-au făcut) sau cum sa le explic ca în fata argumentului lor îmi mor toate argumentele.
ARGUMENT: Mai ai răbdare ca o sa ai timp suficient sa te bărbierește, o sa te saturi și de barbierit.

Adevăru e ca deja m-am saturat. Da nu de barbierit ci de iritația aia nasoala, k ma tine câte 4/5 zile și cred ca ma și cojesc pe unde ma irit, n știu sigur.

Ms anticipat!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tocmai, o sa te barbieresti toata viata, ce mai conteaza 1 an in plus sau in minus.

iti recomand gel de la nivea pentru ras, lame gilete cu 3 lamele si aftershave cu balsam tot de la nivea si nu te mai iriti

| NewTerminator explică:

În loc de încălzesc era cicalesc

| sti11ness a răspuns:

Cumpara-ti o masina de tuns sa o ai acasa. Asa il dai jos cand vrei tu. Lama te irita si il face sa creasca mai repede.