| LaviniuA a întrebat:

Sa zicem ca ai o palarie (bumbc) si nu vrei sa se murdareasca captuseala de la frunte... sa nu vada si altii ca esti jegos.
Ma gandeam sa lipesc banda adeziva pe zona aia de jur imprejur. (pe palarie la interior)

Care v-ati confruntat cu situatia, ce se poate face? Mersi.

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Vezi ca sunt prin farmacii niste benzi cu bumbac, dar nu stiu cum se numesc. Stiu ca le folosesc fetele cand pun gene pentru a absorbi lacrimile. Incearca asa ceva, asa stii sigur ca nu te trezești cu iritatii, sau ca iti curge transpiratia pe fata.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Daca s-a murdarit de la machiaj, sterge cu apa micelara.
Apoi, palaria fiind din bumbac poate fi spalata la masina de spalat.