| kUuKii a întrebat:

Sal'Z

deciiii

vara am pe fata numai cosurii

decii

helppuppy dog eyes cum sa scap de ele?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala este Zineryt! Este foarte bun in lupta cu cosurile si prevenirea lor. Ti-l recomand cu cea mai mare incredere! Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, o masca de argila - o data pe saptamana, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a tenului (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare pentru fata cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutat sa alegi unul, potrivit tenului tau. Succes!

| Sapphire a răspuns:

Mie cand imi apar cosuri (extrem de rar) ma dau cu crema de galbenele de cateva ori pe zi si imi trec foarte repede.

| tz_6238 a răspuns:

Hei happy multe cosuri= ten gras. Pentru tenul gras poti folosi creme de la Avon sau Zynerit. [cum scrie mai sus]. Insa poti folosi si masti naturale [ suc lamaie + albus ou.], bai de aburi [ folosind menta], ceai de galbenele tamponat pe fata, masaj saptamanal cu o felie de lamaie. happy

| Boniboon a răspuns:

Du-te la farmacie si cere Zynerit. E foarte bun, si nu e deloc scump.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu's expert dar ce stiu eu e ca majoritatea cosurilor care apar vara sunt de la transpiratie laughing

| Gia_2031 a răspuns:

Hey!

Am observat din fotografia de la avatar ca porti breton. Este o coafura interesanta si sunt sigura ca te prinde excelent, insa pe timpul verii ar fi indicat sa renunti la breton, mai exact la orice iti poate acoperi fruntea. Cateva sfaturi pentru a scapa de nedoritele cosuri :

1. pe parcursul verii, daca pielea ta este vizibil grasa, evita orice tunsoare cu breton

2. eu iti recomand, din experienta proprie produsele AVON Clearskin si produsele de la Himalaya cu extract de neem

3. te sfatuiesc sa renunti la prajeli, grasimi, sucuri acidulate, mancaruri condimentate; stiu ca suna cam neprietenos dar usturoiul si ceapa fac bine la tenul cu probleme atat daca le consumi cat si daca le folosesti la infuzii

4. din punct de vedere nutritional ar trebui sa iti contruiesti o alimentatie bazata pe fructe, legume si apa care combat in mod direct acneea

5. mentine o igiena de fier

Succes in continuare si nu uita ca acneea apare si datorita schimbarilor hormonale prin care treci la varsta adolescentei!