| Adeniy a întrebat:

Salamul Rustic ingrasa? Ce parere aveti de el?

Răspuns Câştigător
| danadana28 a răspuns:

Nu te mai consuma cu asta. Sa stii ca si stresul ingrasa. Consumat cu moderatie, 2-3 feliute nu iti va face rau, mai ales cu un regim echilibrat si miscare. Daca ai ocazia si bunici la tara incearca carnatii afumati facuti in casa. Aia clar nu au conservanti si stii ce bagi in ei.

4 răspunsuri:
| BBiiiaa a răspuns:

Pai e salam, deci contine carne, si daca forbim de salam atunci ia in calcul si E-uri, conservantii si celelalte ingrediente deloc sanatoase.Contine grasime deci da, ingrasa. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa te abti de la a manca 2-3 felii.Caloriile le vei consuma prin sport.

| Adeniy explică:

Vreau sa spun, atunci cand il pui pe sendwish...e sanatos? Ingrasa?

| BBiiiaa a răspuns (pentru Adeniy):

Scuze, abia acum am vazut comentariul tau. Deci fiind salam din comert, e procesat, deloc sanatos, dar asta nu inseamna ca daca mananci 2-3 felii te vei ingrasa.(dar nu prea des) Sa zicem ca mananci 1 sandwich, 2 pe zi.Depinde si de ce mai contine; adauga si salata, legume si va fi mai bine.Si fa sport. Sper ca te-am ajutat.

| danadana28 a răspuns (pentru Adeniy):

Nu te mai consuma cu asta. Sa stii ca si stresul ingrasa. Consumat cu moderatie, 2-3 feliute nu iti va face rau, mai ales cu un regim echilibrat si miscare. Daca ai ocazia si bunici la tara incearca carnatii afumati facuti in casa. Aia clar nu au conservanti si stii ce bagi in ei.

| Fabi_Bossu_1989 a răspuns:

Rtju 56me7i4