| IateyourCookie a întrebat:

Sall. E buna ceara pentru epilarea picioarelor. As vrea sa imi spuneti cele care ati folosit daca e eficienta, cat dureaza pana creste parul, cat costa si daca a durut...mersi :X

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Metoda cremei sau a big-ului nu recomand nimănui, nu trăim acum o mie de ani.
Ceara de epilat o poți folosi pe orice parte a zonei corpului.
Pentru început mergi o dată la un salon să vezi cum te epilează ca apoi să te faci singură acasă. O cutie de ceară costă în jur de 10 ron (cutia mare, cea mică este de 5 ron și pot fi refolosite), îți cumperi și o spatulă (o găsești la un magazin de cosmetice) cu care să aplici ceara pe piele, cremă calmantă după epilat (nu te costă mai mult de 8-10 ron).
Părul crește în 3-4 săptămâni, pielea este fină. La primele ședințe te va durea un pic, suportabil.
Fii feminină, nu bărbată!
Pa, pa.

| KaterinaPetrova a răspuns:

E buna.veet.iti recomand.iti creste parul dupa vreo 3 saptamanatongue nici eu n-am crezut.doare putin insa iti dai repede cu o crema de galbenele sau de catina sa nu ti se imflameze zona sau pui pur si simplu o compresa cu apa rece.costa in jur de 20 de lei.dar sa stii ca merita:*:**:* fundoi?

| kiss a răspuns:

Daca mergi la salon e ok, cei de acolo stiu ce fac si o sa fii multumita. daca te apuci acasa o sa ai ceva de munca, nu ustura si nu frige doar ca iti ia ceva timp. aaa si doare putintel pentru ca smulgi parul, e ca si cu aparatul epilator insa doare mai putin. oricum parul incepe sa creasca aprximativ intr-o saptamana. eu am incercat acasa si nu iti recomand chiar, alegerea e a ta, acasa e mult mai simplu cu lama sau crema, chiar aparatul. daca ai piele sensibila nu incerca, o sa apara roseata, bubite...iritatii adica. mult noroc kiss

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Draga mea,iti spun sincer ce`am patit eu.
Eu,sunt foarte sensibila si mi-au iesit niste bubite rosii pe picioare,mai ales cand o aplici pe picior,te si frige, te si ustura, te si doare.
E pana in 10 lei. Nu`i mult.
Creste parul in 1 saptamana, 2. Depinde si cat par ai pe picioarehee hee, daca ai mult cel putin 1 ora trebuie sa astepti, daca ai putin iesit astepti jumate de ora.

| flowerpower12 a răspuns:

Eu ma fac cu ceara la salon.costa in jur de 15 lei si doare putin, nu tarehappy...si parul creste intr-o saptamana,adica depinde, dar atunci incepe doar sa creasca, deci nu se vedebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceara e foarte buna. Iti smulge firul de par din radacina, iar parul creste destul de greu ( cateva saptamani ). Sunt si dezavantaje : doare groaznic si te poti irita. Nu recurge la aceasta metoda decat daca ai par foarte mare pe picioare. Daca mai vrei alte sfaturi in leg. cu fashion & beauty intra pe blogul meu si lasa`mi un comentariu. http://www.girl-care.blogspot.com Succes! :*

| Hellofriends a răspuns:

Buna! Eu pentru peipare iti recomand crema de epilat e mai eficienta si nu te doare sau poti si cu biggul:X sper sa iti fie de ajutor! Funda?:X

| micky22 a răspuns:

Da, e eficienta. La cam o saptamana incepe a creste parul, putin doare...si am dat cam 12 lei.