| anonim_4396 a întrebat:

daca tin o dieta stricta trebuie neaparat sa fac si sport ca sa slabesc?puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

De obicei, nu. Sportul este doar pentru sanatatea ta, insa nu ajuta foarte mult metabolismul.
De exemplu, daca ai 50 de kg si alregi 5km, vei consuma 500 de calori. Iar 500 calori = o tableta de ciocolata. Deci nu prea ajuta...
Asadar, trebuie sa te concentrezi asupra dietei si a alimentelor pe care le mananci, nu asupra sportului. Sper ca te-am ajutat happy

| pwp a răspuns:

Nu trebuie neaparat, dar asa ar fi ideal happy

| WR104 a răspuns:

Vezi aici http://dietapentrutine.blogspot.com daca sunt bune aceste diete pentru tine, ai si un tabel cu informatiile nutritive ale alimentelor plus ceva execiti, succes

| neutrino a răspuns:

Da.

| Iulian922 a răspuns:

Nu chiar trebuie sa si mananci alimente fara grasimi, in afara de cele din nuci, si nu trebuie sa se indopi cu mancare

| al3xtheb3st a răspuns:

Salut nu trebuie neaparat sa tii cura ca sa slabesti pentru ca te boti imbolnavii de aceea ti-as recomanda sa faci mult sport cel putin o jumatate de ora pe zi
cu exercitii diversificate abdomene extesii genoflexiuni etc

| ewgy a răspuns:

Da, daca vrei sa ai un corp bine "structurat" o dieta stricta nu te ajuta, renunta doar la alimentele care ingrasa si fa sport