| anonim_4396 a întrebat:

Buna,cum pot slabi repede?
Nu vreau o dieta stricta sau asa ceva.
Trebuie sa dau jos doar 2-3 kg.
Mentionez ca fac sport destul de des, dar nu simt ca slabesc...

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Fara prajeli, mananci orice, carnea sa fie fiarta sau pe gratar, fara prea multe dulciuri, mult mult sport.
Slabitul nu se face pe o zi pe alta ai nevoie de sport zilnic cateva ore, ai rabdare si daca te ti ai sa slabesti

6 răspunsuri:
| Ianusik07 a răspuns:

Mininca numai fructe si legume

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana241 a răspuns:

Trebuie sa mananci mai putine calorii decat consumi (prin sport, intelectual, etc). Astfel, regimul de "dieta" il faci singura. Trebuie sa ai grija ce mananci si cat mananci, atata tot. P.S. Bea muuulta apa happy

Răspuns utilizator avertizat
| Ioana241 a răspuns (pentru Smonalisa):

Cu siguranta ai slabi asa, dar nu ai slabi sanatos si ti-ai distruge organismul. Asa cum am spus mai sus, trebuie sa ai grija Ce mananci si Cat mananci. Aproximativ pe fiecare ambalaj de alimete se gaseste o rubrica in care scrie kcal de la alimentul respectiv. Pe internet gasesti de asemenea liste pentru kcal alimentelor neambalate (piept de pui, legume, fructe, etc). Caloria este egala intr-adevar cu ce ai spui tu, dar in organismul nostru, ea se refera la cantitatea de energie si nu la caldura. (e un pic derutant ca in viata de zi cu zi se vorbeste depre "caloriile" din mancare, dar de fapt acestea, corect, sunt kilocalorii). Trebuie sa calculezi cantitatea de kcal de care ai nevoie in fiecare zi ( te poti duce la un nutritionist sau poti cauta pe internet in functie de sex, varsta, activitatile din fiecare zi, etc.) si apoi sa fii atenta cate kcal consumi. happy

Răspuns utilizator avertizat