| AvalohAlyn a întrebat:

Daca nu mai mananc asa multe dulciuri si nu mai beau sucuri din comert si mai reduc fast food am sanse sa slabesc? Sau trebuie neaparat dieta? Sport stiu ca trebuie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Makeithappen a răspuns:

Salut! Dacă renunti la dulciuri și la sucuri cu siguranță o să mai pierzi câteva kilograme, însă îți trebuie și un program(dietă) cât de cât, să devină un stil de viață. De exemplu, dimineața poți bea un ceai verde, 1 bol ajută arderile, iar la jumătate de oră să iei micul dejun. Ar fi ideal să nu mănânci după ora 6, să zicem 7 și să bei multă apă. PS. Să nu ronțăi între mese.
Sincer, eu am renunțat la dulciuri și la suc pentru că nu îmi ajutau organismul(insomnii și altele), consum ocazional. Se vad diferențe față de cum eram înainte, fără efort laughing. Sportul îți modelează corpul. Dacă ai un program atunci nu e imposibil. Spor!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu mai mananci deloc dulciuri si fast-food, nu mai bei sucuri de nici un fel si reduci la maxim painea (1-2 felii subtiri pe zi), cartofii (maxim un cartof pe zi, iar daca mananci un cartof in ziua respectiva nu mananci paine, orez sau paste), orezul si pastele (maxim greutatea unui cartof mediu pe zi, si in care nu mananci din celelalte) si mananci cu prudenta fructe (un fruct pe zi, nu foarte dulce, celelalte inlocuite cu legume), vei slabi cu siguranta. Daca continui sa mananci dulciuri, fast-food si sa bei sucuri, chiar daca in limite normale (un dulce facut in casa pe saptamana, un pahar de suc la 5-6 zile, o portie mica de fast-food la 2-3 luni), nu vei slabi

| Donsavas a răspuns:

Renunta tu la dulciuri si ai sa vezi cum vei slăbi! Bineinteles ca o reducere a caloriilor favorizează slăbirea.