| bianca_5311 a întrebat:

Cum ar trebui sa slabesc fara a tine o dieta stricta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Pe langa ce a spus Miha, evita dulciurile, cand ai pofta de dulce mananca un fruct sau un iaurt degresat.

| Petronela a răspuns:

Poti merge la sala

| Fillaide a răspuns:

Bea multa apa, maninca mai multe fructe, legume, iesi cu prietenii la plimbari luuungi, fa sport, danseaza, mergi cu rolele, maninca mai putin si fara grasimi.

| Meryem027 a răspuns:

Nu manca dulciuri, mancaruri prajite, bea multa apa... fa si un sport care-ti place si care te poate ajuta si renunta la mancarea dupa ora 18. Te pup!

| PisicaAristocrata a răspuns:

Fa sport. Mergi cu rolele laughing

| Miha a răspuns:

Sa faci sport cel mult 30 min pe zi, sa ocolesti grasimile(carne de porc, laptele cu 3, 5 grasimi, smantana, etc)si sa nu mananci mai tarziu de ora18. 00.

| andreeaaa1 a răspuns:

Sa mergi la sala

| loredana_3179 a răspuns:

Inainte sa iei micul dejun cu o jumate de ora bea un pahar de apa cu o jumate de lamaie stoarsa, bea cel putin 2 litri de apa pe zi ( eu beau cate un pahar de apa la fiecare ora pana la ora 21:00), nu manca dupa ora 18:00, incearca sa reduci din alimentatie grasimile, plimba-te cel putin o jumate de ora seara in pas alert si cam atat. La mine mergebig grin. pup:*