| Foxyyyy a întrebat:

Am parul foarte moale si drept,mie imi place sa-l ondulez,dar nu imi ramane ondulat decat cateva ore. Am incercat cu spuma,fixativ,dar degeaba. Ce as putea face sa-mi ramana ondulat mai mult timp? Mentionez ca il ondulez cu ondulatorul, cu altceva nu merge.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti spuma, si ti-l ondulezi cu mana, sau aplici fixativ, apoi il uzi cu apa folosind o chestie din aia pentru geamuri, si ti-l faci tot cu mana.

| mircea22b a răspuns:

Singura varianta e sa cauti coafura/freza pentru par drept. Sunt destule care arata f. bine.

| Mystyk15 a răspuns:

Inceaca ceara pentru par...asa iti va ramane ondulat sau exista balsam special pentru par ondulat, de exemplu cel de la Amalfi (de luxe).