| dydy1974 a întrebat:

Dupa ce-mi indrept parul cu placa nu ramane drept decat foarte putin, am auzit ca pot aplica 3-4 picaturi de ulei de masline dupa indreptat.Voi ce parere aveti de asta, a incercat cineva?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Daca parul nu ramane drept dupa placa e evident ca placa nu e una dintre cele mai bune. Cu o placa buna, parul sta drept cel putin o zi.
Exemplu de placa buna:
http://www.remington-style.ro/......500-9.html

O am si eu si e M I N U N A T A.
Citeste si review-urile sa iti faci o parere.
Daca nu iti place asta, uita-te la altele : http://www.remington-style.ro/coafat/aparate_indreptat_parul/. In general placile Remington sunt cele mai bune ( dar alea mai scumpicele un pic).
Desi o prietena de-a mea isi luase acum vreo 5 ani placa asta (http://www.remington-style.ro/......0-95.html) si reusea sa-l intinda destul de bine desi avea un par imposibil (cret si foarte aspru).
Deci asta este sfatul meu, sa-ti schimbi placa.
Daca deja ai o placa buna si tot nu iti tine (desi ma indoiesc), du-te in magazinele profesionale si ia-ti sampon + balsam speciale pentru par mai drept (sunt scumpe dar asta este) si poti incerca si seruri "leave in" cu care te dai si ajuta fixarea parului. Dar daca mergi la magazinele profesionale si intrebi, te ajuta cei de acolo. Sper ca te-am ajutat.

| dydy1974 explică (pentru BruneTTe):

Am placa de par Philips 8310, cu ioni si folosesc si keratina lichida si ulei cu cristale de la kallos, dar cand ies afara din casa pe la varfuri se onduleaza

| BruneTTe a răspuns (pentru dydy1974):

Nu stiu ce sa zic. Si placa de care spui tu pare destul de buna. Poate ca nu are rost sa mai dai bani pe alta. Incearca cu produse profesionale care sa iti mentina parul drept.

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Depinde ce placă foloseşti. Eu am Remington S9950, folosesc şi un ulei pentru protecţie termică şi părul mi se îndreaptă foarte uşor şi îl am toată ziua drept.
Faza cu uleiul de măsline după îndreptare nu o ştiam, dar nici nu văd ce treabă are uleiul cu durata părului drept.

| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Nu incerca cu ulei de masline ca tot ce o sa faci este sa iti faci parul sa para nespalat. Inainte de a folosi placa folosescte un produs termoprotector, uite aici mai multe informatii:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/12/protectia-termica.html
De asemnea asteapta 30 de minute dupa ce ti-ai indrepat parul inainte sa iesi din casa si aplica un strat lejer de fixativ.

| daηă a răspuns:

Înainte să-l îndrepți, folosește un spray protector, care îți va proteja părul și îl va face mai strălucitor.
Dacă nu îți rămâne drept prea mult, folosește fixativ.

| dydu01 a răspuns:

Buna! Am folosit uleiul, dar parul este uleios (depinde de cantitatea pe care o aplici) si nu sta nici drept. Nici mie nu imi statea parul drept mult si am incercat o gramada de metode ca sa stea, dar fara nici un rezultat. Asa ca am strans bani si mi-am luat o placa noua care este foarte buna. Placa se numeste Remington s9500 si iti sta parul drept mult timp si mai stralucitor. Sper ca te-am ajutatwinking!

| violetajustme a răspuns:

De la uleiul de masline iti revine la starea lui initialalaughing incearca cu putin fixativ (foarte putin), dau cu un spray fixator

| monyk93 a răspuns:

Eu am incercat, dar nu a merssad Mi s-a incretit imediat