| anonim_4396 a întrebat:

Sallut. am 13 ani am lucrat la sala putin, am si freza dar vreau un nou look.
Si o parere. fac sala de obicei vara 2-3 luni. parul mil intind cu placa si mil dau cu ceara de par odata la 2-3 zile.
Ma spal odata la 2 zile pe cap.

Am cateva intrebari sper ca ma puteti ajuta.

Pentru ca pe mai tarziu sa nu imi pice parul, sa imi fie prea deteriorat sau sa nu imi stea bine cat de rar ar trebui sa il intind? Si cam la cate zile sa il aranjez?
( Am o placa cu care il pot intinde cand este ud, pentru ca il si usca in acelasi timp cum e mai bine sa il intind direct ud sau sa mi-l usc cu feonul? )

Apropo. nici un fel de fixativ nu imi este bun. toate fixativele cu care ma dau imi provoaca matreata nu stiu ce sa fac. am citit despre niste tratamente. dar nu stiu ce sa incerc

Sunt destul de slab, mananc mult si bine tot nimic probabil si pentru ca fac destul sport. am 1, 74-75 inaltime si 53-55kg.
Pentru varsta mea e bine cum imi e corpu se poate mai bine? Sau incerc in zadar? Mai bine mai astept cativa anii? Ce as putea manca sa se puna pe mine masa musculara?

Am si o poza. imi pare rau ca e asa de editata si nu se vede tocmai bine dar este de acum o luna si sincer originala nu am mai gasit-o decat pe aceasta. astept cateva sfaturi multumesc

link : http://img713.imageshack.us/img713/8060/rocko.jpg

Răspuns Câştigător
| 1112 a răspuns:

Mda din cate am inteles ti`l intinzi cu placa...

placa asta face tot raul si faptul ca il speli atat de des...

de 2ori la saptamana ajunge si cu chestia cu placa... hhmm e i bine

nu o mai folosi atat de des

daca nu`ti sta parul fara placa incearca sa faci un tratament din plante naturale...

mama mea lucreaza la farmacie si stiu ce e mai bine pentru parwinking

1 răspuns:
| cryssu2008 a răspuns:

Rocko o sa fiu sincer cu tine. Poza este foarte editata si nu am inteles mare lucru din ea, in afara bde faptul ca esti inalt. La inaltimea care o ai, trebuie sa fii imi gras, dar tinand cont de varsta pe care o ai, e oarecum bine, 1-2 kg in plus totusi nu ti-ar strica. O data inaintand in viata, te vei dezvolta. E foarte bine ca te preocupa sanatatatea ta, si felul in care arati. Un sfat de al meu ar fi sa renunti la placa de par - pentru ca iti arde parul si se deterioreaza foarte repede. Pe timp de vara, poti sa te speli pe cap si zilnic. E foarte bine. Vrei o schimbare de look:) Ce zici daca te-ai tunde scurt si cu creasta? Nu te gandi la creste extravagante, uite eu sunt tuns in genu acesta http://www.rudysbarbershop.be/H0106.jpg. Daca mai ai vreo intrebare trimite-mi un mesaj. Succes!