| MoonlightSun a întrebat:

Toate fixativele intaresc parul? As vrea un fixativ pe care sa-l aplic pe par dupa ce ma indrept cu placa ca sa`mi stea parul' drept, dar in acelasi timp nu vreau sa mi se intareasca parul de la fixativ. Ce pot sa fac? Ce fixativ imi recomandati? Exista fixative care intaresc parul si care nu?

Răspuns Câştigător
| FrozEenSoul a răspuns:

Salut tongue, Toate fixativele care le-am folosit (chiar daca sunt baiat folosesc multe laughing tongue ) faceau parul BAT.De ce se numesc fixative? > Ca sa iti fixeze parul cum vreiwinking. Nu exista fixativ cara sa faca parul doar sa stea drept. Poti sa dai doar un pic, sa incerci. Bafta si succes, funda?

4 răspunsuri:
| glamqueen a răspuns:

Buna!
Poti sa incerci L'oreal Studio, InvisiFX - este un fixativ care iti fixeaza parul fara sa lase reziduri, parul avand un aspect natural! Inainte sa te apuci de coafat, foloseste un ser pentru varfuri, pentru finisare pulverizeaza fixativul de la 20 cm distanta pe toata lungimea parului! Succes
www.RochiiRochitesiFustite.ro

| xxxdelyaxxx a răspuns:

Scumo nu exista asa ceva ori il dai cu fixativ ori cu placa sa stea drept si dupa cu fixativ nivel 3 sau 2
funda?batting eyelashes

| XOXOyoXOXO a răspuns:

Eu sincera toate fixativele pe care le-am incercat au dat acelasi rezultat straight faceadica imi imtarea firul de par(il incarca)nu stiu daca exista frun fixativ minumestraight faceeu cred ca toate sunt la feltongue

| Adinkra a răspuns:

In primul rand foloseste o solutie de protectie termica inainte sa folosesti placa de indreptat parul. Sau dupa spalare da-ti parul cu spuma si dupa ce se usuca parul indreapta-l.