| mdia13 a întrebat:

Sallut din nou! Eu am parul cret dar de o vreme nu mai e cret ci ondulat m-am gandit ca poate e din cauza samponului pentru ca tot l-am schimbat in ultima vreme.Am tot cautat un sampon sau balsam pentru par cret sau macar pentru par ondulat si nu am gasit.Mai sunt samponuri de acest fel(stau in Timisoara)?

2 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Erau sampoane cu bere cum ar veni foarte eficiente pentru parul cret, din pacate nu prea se mai fac.Incearca Sunsilk pentru par cret sa ondulat cu crema ce vine cu el, sau de la Nivea Flexible Curls.Bafta!

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Tot venind vorba de bere, matusa mea are un par cretuliu in cap.CA sa ii pastreze vitalitatea se spala cu bere blonda, dupa ce se dadea cu sampon. MIrosul disparea in timp.