| Classy a întrebat:

Salu TPU! As as dori niste metode eficiente de deschidere a nuantei parului.Am parul saten inchis si as dori sa il deschid putin.Multumesc mult!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceaiul concentrat de mușețel, vopsea Henna care este din plante naturale.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Ceaiul de musetel iti va deschide parul cand vei iesi la pensie...metodele astea naturale gen lamaia si ceaiul de musetel nu deschid parul cu mai mult de 1 ton sau jumatate de ton laughing deci rezultatul e insesizabil...iar henna e facuta din plante, doar coloreaza parul, nu are putere de deschidere.Un rezultat sigur si rapid:ia o vopsea fara amoniac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ceaiul de muşeţel dă roade foarte bune.
Te pup!

| OoKidaLoveoO a răspuns:

1. Ceai de musetel si suc de lamaie. Acesta este un tratament eficient si verificat in timp care iti va deschide parul cu un ton sau doua. Amesteca sucul de la o lamaie cu trei cani de ceai de musetel si clateste-te pe par cu aceasta solutie. Lasa-o sa se usuce in mod natural pe firul de par iar apoi iesi putin la soare pentru a vedea rezultatele uimitoare ale acestei retete.

2. Rubarba. Infuzia de rubarba este una dintre cele mai eficiente metode de a-ti deschide culoarea parului. De asemenea, folosind aceasta infuzie nu iti deteriorezi deloc structura firului de par. Ai nevoie de un sfert de cana de rubarba maruntita pe care o adaugi in jumatate de litru de apa fierbinte. Lasi infuzia sa se raceasca putin si apoi iti clatesti patul cu ea. Pentru a mentine nuanta mai deschisa a paruluim clateste-te cu o astfeld e infuzie in fiecare saptamana.

3. Vitamina C si suc de lamaie. Aceasta tehnica fascinanta de deschidere a nuantei parului este folosita de mii de oameni din intreaga lume, deoarece este eficienta si foarte ieftina. Ai nevoie de sase tablete de vitamina C faramitate, care se pun peste doua linguri de suc de lamaie. In aceasta solutie mai adaugi si putin sampon si apoi amesteci bine pana devine o compozitie omogena. Aceasta noua solutie se aplica pe par si se maseaza delicat. Ulterior trebuie sa iti acoperi parul cu folie de plastic pe care o mentii circa o ora. Dupa, tot ce trebuie sa faci este sa te speli cu samponul tau obisnuit si sa te bucuri de o culoare de par mai deschisa si plina de stralucire.

| Evelinaaaa a răspuns:

Zeama de lamaie, ceaiul de musetel, ceaiul rosu, ceaiul verde, ceaiul negru, ceai de galbenele.